GlobalXSolutions na Demo Day 2020

15  Października Ewa Tchórzewska reprezentowała Spółkę GlobalXSolutions na konferencji Demo Day 2020, organizowanej przez Inkubator Przedsiębiorczości Samsung. Podczas konferencji dyrektor zarządzająca Spółki zaprezentowała Centrum Diagnozy i Terapii Proces oraz bot terapeutyczny CoBe. Innowacyjny projekt wprowadzający najnowsze rozwiązania technologiczne w sferę zdrowia mentalnego, która do tej pory bazowała na stworzonym przez Freuda modelu psychoanalizy.

Prezentowany projekt składa się z dwóch elementów: Platformy Proces umożliwiającej korzystanie z psychoterapii online i bota konwersacyjnego CoBe. Zadaniem bota jest prowadzenie z użytkownikiem dialogu sokratejskiego. Z pomocą dialogu aplikacja ocenia stan psychiczny użytkownika, a następnie dobiera właściwe metody terapeutyczne. Właściwą terapię, w sposób zdalny ordynują i realizują terapeuci. Zadaniem Platformy Proces jest łączenie terapeutów z potrzebującymi pomocy pacjentami.

Dzięki zdalnej terapii osoby ze wsi i małych miasteczek zyskają dostęp do wysokiej klasy specjalistów zdrowia psychicznego. Grupą docelową projektu jest młodzież. Dzięki przeniesieniu terapii na portal internetowy nasi pacjenci unikną, wciąż obecnego w Polsce, piętna osób z zaburzeniami psychicznymi- przeciwnie korzystając z usług e-zdrowia zyskają opinię osób nowoczesnych i dążących do samodoskonalenia. Projekt rozwija e-zdrowie na gruncie polskim. Platforma wraz z aplikacją i technologiami ubieralnymi oswoi Polakom zaburzenia psychiczne, a wielu z nich pomoże uporać się z problemami.

Nasz projekt stanowi odpowiedź na palący problem polskiego społeczeństwa. Przed pandemią 1,6 mln Polaków leczyło się psychiatrycznie a 630 tysięcy dzieci wymagało pomocy psychologa lub psychiatry, objawy depresji można zaobserwować u 2,2 mln polskich nastolatków.