O dwóch takich, dzięki którym mamy Wiedźmina, część II

Dystrybucja nie była jednak szczytem marzeń założycieli CD PROJECT. Kiedy w 2002 roku uruchomiono kolejną spółkę CD Project Red Studio Sp. z o.o., marzenie o wydaniu własnej gry stało się jeszcze bliższe. 

Polscy wizjonerzy postanowili ożywić pomysł swojego rodaka, Andrzeja Sapkowskiego, znanego im doskonale autora książek i opowiadań fantasy. Przy Wiedźminie pracowało przez 5 lat blisko 100 osób, a budżet gry wyniósł prawie 20 mln zł. Na tamte czasy była to najdroższa rodzima produkcja. 

Wiedźmin okazał się strzałem w dziesiątkę i poza sukcesem finansowym zdobył ponad 100 różnych nagród oraz wyróżnień, m.in. od GameSpot, GameSpy i IGN-u dla najlepszej gry fabularnej. 

Kolejne części Wiedźmina, a także dodatki do gry, przynosiły coraz większe zyski, nagrody i  sławę CD PROJECT-owi. Obecnie w studiu powstają kolejne duże projekty, takie jak Cyberpunk 2077 (o którym pisaliśmy trochę TUTAJ), jego premiera zapowiedziana jest na 10 grudnia 2020 roku. 

Patrząc na drogę jaką firma CD PROJECT pokonała od jej założenia do miejsca, w którym jest teraz, nie ma wątpliwości, że ci dwaj panowie jeszcze nie raz nas zaskoczą.